Borsa İstanbul'da temmuz ayının ilk yarısında en çok kazandıran hisseler

Borsa İstanbul'da temmuz ayının ortasına geldiğimiz bu günlerde Borsa İstanbul'da en çok kazandıran hisseler hangileri oldu?

Geçtiğimiz haftaya sert satışlarla ve yüksek volatilite ile başlayan ve devam eden Borsa İstanbul, kısmen toparlanan endekste gözler bayram tatilinden sonrasına çevrildi.

 BIST-100 Endeksi neredeyse tüm EMA ortalamaların altında kalmaya devam ediyor. Endeksin 1.370-1.404 aralığındaki ortalamaları kırması yeniden yükseliş yönünde atağa geçmesini sağlayabilir. Temmuz ayına yükselişle başlayan endeks neredeyse bütün kazandırdıklarını geri aldı.

Daha önce paylaşmış olduğumuz en yüksek hacimli hisseler listesinde bulunan 2 hisse bugün yayınladığımız en çok yükselen hisseler listesiyle kesişim noktası bulunuyor. Borsa İstanbul'da teknik analizlerin önemi büyük ama hacim, yabancı yatırımcı sayısı, kimlerin satın aldığı gibi birçok veri kazanç sağlama konusunda kolaylık sağlamaya fayda sağlayacağı için mutlak suretle  takip edilmeli  ve yatırım yaparken karar anlarında mutlaka bilgi  sahibi olunmalıdır.

BirBorsa / Cem Arslan 

 

Alış
Satış
Değişim 1.69%
Son Değer 1361.24
En yüksek 1362.39
En düşük 1358.79
Haftalık Değişim 0.7139%
Aylık Değişim 0.3753%
Yıllık Değişim -7.82%
Etiketler