Borsa bugüne nasıl başlayacak?

Vakıf Yatırım tarafından hazırlanan günlük bültene göre, BİST-100 endeksinin güne yatay beklemesi bekleniyor.

Güne alımlarla başlayan BIST-100 endeksi gün içinde de gücünü koruyamadı ve haftayı 1,382 seviyesinden kapattı. İşlem hacmi 22.5 milyar TL seviyesinde gerçekleşirken, endekse dahil olan 25 hisse değer kazandı, 71 hisse ise değer kaybetti. Güne başlarken Dolar/TL 8.07 seviyesinden işlem görürken, yurt dışı vadeli piyasalarda da hafif satıcılı bir seyir izleniyor.

Geçtiğimiz hafta ABD endeksleri rekor yenilerken, Avrupa’da ise yatay seyir izlendi. Tahvil faizlerindeki gerileme ve ABD’nin aşı hedefini yukarı revize etmesi piyasaları desteklerken, bu hafta da Biden’ın 3 trilyon dolarlık altyapı planını açıklaması bekleniyor. Piyasalarda halen genel bir iyimserlik mevcut ancak özellikle Avrupa’da artan vakalar ve aşı tedariki konusu yakından izlenmelidir. İçeride ise TCMB başkanı Şahap Kavcıoğlu yaptığı açıklamalarda enflasyon hedeflerine bağlı olunduğunu ve TCMB’deki değişim sebebiyle faiz indirimi önyargısının yanlış olduğunu belirtti. Bugün veri akışı sakin, ABD’de Dallas FED aktivite endeksi, içeride de kabine toplantısı takip edilecek.

BIST-100 endeksinin güne yatay başlamasını bekliyoruz. Kısa vadede 1,425-1,450 seviyelerini direnç, 1,360-1,340 seviyelerini ise destek olarak takip ediyoruz. 1,425 aşılmadıkça yükselişlerin sınırlı kalabileceğini düşünüyoruz. 

VAKBN TURKIYE VAKIFLAR BANKASI T.A.O.
Daha fazla detay için tıklayınız
Alış 0
Satış 0
Değişim 0%
Son Değer 0
En yüksek 0
En düşük 0
Haftalık Değişim 0%
Aylık Değişim 0%
Yıllık Değişim 0%
Etiketler