Bitcoin’lerini bulana 72 milyon dolar

90 milyon dolarlık Bitcoin artık şehir çöplüğünde! 7.500 Bitcoin bulunan cüzdanı çöpe attan James Howells bulana 72 milyon dolar ödül vaat ediyor.

James Howells, kayıp Bitcoin (BTC) cüzdanı hikayelerine bir yenisini ekledi. Bilişim sektöründe çalışan Howells, bundan yıllar önce içerisinde 7.500 Bitcoin (BTC) bulunan cüzdanını evini temizlerken istemeden çöpe attı ve o tarihten beri cüzdandan haber alınamadı.

James Howells, kayıp bitcoin cüzdanını arıyor

Howells’ın cüzdanı yanlışlıkla çöpe attığı 2013 yılında bunun içerisindeki 7.500 Bitcoin yaklaşık olarak 6,5 milyon dolarlık değere sahipti. Bunun üzerinden yıllar geçti ve lider kripto para birimi Bitcoin rekor üzerine rekor kırdı. Cüzdanın anlık değeri de bu sayede 290 milyon dolar seviyesine kadar yükseldi.

Talihsiz isim, bütün bu BTC fonlarını madencilik yaparak elde ettiğini ve BTC’nin ilk yıllarında bilgisayarındaki ekran kartı ve işlemcisi ile kısa sürede binlerce BTC topladığını belirtti. Newport kaynağının aktardığı bilgilere göre talihsiz mühendis şimdi bu cüzdanı bulup kendisine getirene içerisindeki değerin %25’ini yani yaklaşık olarak 72 milyon dolar vaat ediyor.

Şehir çöplüğünde 290 milyon dolar!

Bitcoin donanım cüzdanının şifresi bilinmeden açılmasının imkansız olduğu biliniyor ve Newport Şehir Meclisi şimdiden çalışmalara başlamış olabilir. Cüzdanın hala şehrin çöplük arazisinde bulunduğu ve tonlarca çöp içerisinde bir yerde olduğu biliniyor. Howells, o tarihlerde çöplerin büyük arazinin neresine döküldüğünü öğrenmesi durumunda araştırmayı kendisinin de yapabileceğini belirtti.

Cüzdanın bulunacağının bir garantisi olmadığını belirten Howells, bunun dış yüzeyinin paslanmış olabileceğini ancak içerisindeki diskin yani verilerin olduğu yerin hala güvende olduğuna inandığını belirtti. Howells, hala bir şans olduğunu belirterek olasılığın yine de çok düşük olduğunu vurguladı.

Alış 33126
Satış 33136
Değişim 1351%
Son Değer 33130
En yüksek 33818.5
En düşük 31689
Haftalık Değişim -1.4691%
Aylık Değişim 13.1741%
Yıllık Değişim 13.1741%
Etiketler