Bitcoin sonunda 50 bin dolar oldu!

Bitcoin fiyatı 39 bin dolardan 45 bin dolara kadar yükseldiği zaman, herkes yükselişin bununla sınırlı kalacağını düşünürken birkaç gün düzeltme yaşayan Bitcoin, tekrar yükseliş kaydetmeye başladı.

Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık Bitcoin alması birçok konuda büyük bir kırılım yaşanmasını sağlamıştı. Bitcoin fiyatı 39 bin dolardan 45 bin dolara kadar yükseldiğinde herkes yükselişin bu kadarla sınırlı kalacağını düşünürken birkaç gün düzeltme yaşayan Bitcoin, tekrar yükseliş kaydetmeye başladı.

Bitcoin rallisini devam ettirerek 50 bin ABD dolarının üzerine çıkarak çok kritik bir noktayı geride bıraktı. Bitcoin fiyatının 2021 yılının başından itibaren yüzde 400’e yakın yükseliş elde etmesi ise bütün finans dünyasının ilgisini kripto para sektörüne çekti.

Bitcoin son yükselişiyle piyasa değerini 922 milyar dolara çıkarırken yatırımcısına gün içerisinde yüzde 4 oranında gelir sağladı. Genel kripto para piyasa hacmi 1.5 trilyon dolar olurken BTC’nin hakimiyeti ise yüzde 61 seviyelerine yükselmiş durumda.

BTCUSD:BNN Bitcoin Amerikan Doları
Daha fazla detay için tıklayınız
Alış
Satış
Değişim %
Son Değer 48062.8
En yüksek 50180
En düşük 47866.8
Haftalık Değişim %
Aylık Değişim %
Yıllık Değişim %
Etiketler