Bitcoin fiyatlarında son durum! Bitcoin ne kadar oldu?

Kripto para borsasının en önemli dijital para birimi Bitcoin fiyatı 50 bin dolar civarında tutunmaya çalışıyor.

Pazar günü 58 bin dolar seviyesinin üzerine çıkan ve dün bu seviyelerden önemli satışlarla karşılaşan kriptopara Bitcoin'de bu sabah fiyat 50 bin dolar civarında dolaşıyor.

Dün neredeyse 10 bin dolarlık bir aralık içinde dalgalanan Bitcoin fiyatı şu sıralarda 24 saat öncesine göre yüzde 9,87 kayıpla 49.995,60 dolar civarından işlem görüyor.

Ethererum fiyatı da Bitcoin'de yaşanan satışlardan etkilenerek 1546,53 dolar seviyesine kadar geri çekildi ve şu sıralarda 24 saat öncesie göre yüzde 14 kalyıpla 1618,23 dolar seviyesinde.

Bitcoin fiyatının gerilemesinde ABD Hazine Bakanı Yellen'in kriptoparaların terörün finansmanı, kara para aklama gibi yasa dışı faaliyetlerde kullanıldığı yönündeki endişelerini tekrarlaması ve Bitcoin'in oldukça spekülatif bir varlık olduğu söylemi de etkili oldu.

Bunun yanı sıra işlem platformu IG'nin tutabileceği kriptopara limitlerine ulaştığını, artık müşterilerinden yeni kriptopara alım emri kabul edemeyeceğini duyurması da satışlarda rol oynadı.

Yaşanan düşüşü değerlendiren Enigma Securities analistleri,  bu aşağı hareketin beklenen bir düzeltme olduğunu, Bitcoin için orta vadeli görünümün değişmediğini öne sürdüler.

 

 

Etiketler