Bir şirket daha halka arz talebinde bulundu

Boğaziçi Beton, halka arz için başvuruda bulundu.

2003 yılından bu yana faaliyetlerini sürdüren Boğaziçi Beton, halka arz için ilk adımı attı.

Boğaziçi Beton, şirket paylarını halka arz etmek için 25 Mart 2021 tarihinde Sermaye Piyasası Kurulu'na  başvuruda bulundu. Şirket, aynı tarihte halka arz sonrasında payların
Borsa İstanbul'da işlem görmesi için de başvuru yaptı.

Türkiye'nin ve İstanbul'un önde gelen hazır beton üreticilerinden  olan Boğaziçi Beton'un sermaye artışı ve ortak satışı yoluyla  paylarının halka arz edilmesi planlanıyor. Halka arz sürecinin  yönetimi Vakıf Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından yapılacak.

Halka arz için izahname onayı başvurusu yapan Boğaziçi Beton, ana  faaliyet konusu olan hazır beton üretimi ve satışı faaliyetlerinin yanı sıra agrega maden işletmeciliği ve inşaat malzemeleri ticareti faaliyetlerini de yürütüyor.

Sektörün önde gelen "Hazır Beton" ve "Agrega" şirketlerinden biri

 Kurum hakkında bilgi veren Boğaziçi Beton Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahim Zengin: "Şirketimiz, 2003 yılında tek hazır beton santrali ile hazır beton üretimi ve satışı amacı ile kuruldu. İstanbul'da 8 sabit lokasyon ve 13 mobil lokasyon olmak üzere (yüksek hacimli hazır  beton satışı yapılan projelerin içerisine kurulan hazır beton santralleri) toplam 21 lokasyonda, 26 adet hazır beton santrali ile  hazır beton üretimi ve satışı yapıyoruz. Ayrıca kendimize ait 26 adet  hazır beton santraline ilave olarak faaliyetlerini yürütmek adına  kiraladığımız 4 adet hazır beton santralimiz bulunuyor. Kiralanan santraller ile birlikte toplam 30 adet hazır beton santrali ile hizmet veriyoruz. Ayrıca kendimize ait 553 adet araç, iş makinası ve makine  ekipmanlarımız bulunuyor" dedi.

Kurumun 2020 yılsonu itibariyle toplam hazır beton üretim kapasitesinin yaklaşık 6 milyon m3 olduğunu anlatan Zengin: "Sektörün önde gelen hazır beton şirketlerinden biri olmamız yanında, yıllık  yaklaşık 6.000.000 ton agrega üretim kapasitesine sahip iki taş kırma  tesisi ile İstanbul'un en yüksek kapasiteli agrega maden ocaklarından  birini işletiyoruz" dedi.

Yıllar içerisinde tamamlanan yaklaşık 1285 proje

Konut, Residence, AVM, Otel, Kentsel Dönüşüm Projeleri, Metro, Yol, Kavşak, Tünel, Alt/Üst Geçit vb. Ulaşım Projeleri, Dere Islah Projeleri, Hastane, Eğitim Kurumları inşaa işlerinde faaliyet gösteren ve müşterilerine en modern üretim modelleriyle hizmet veren Boğaziçi
Beton, bugüne kadar yaklaşık 1285 büyük projede yer aldı.

Zengin: "Maslak 1453, Kuzey Marmara Otoyolu, Vadi İstanbul, Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro Projesi, Mall of İstanbul, 5. Levent, Skyland vb. gibi hem yap-sat hem de özel/devlet taahhüdü kapsamında birçok mega projede hizmet verdik. Boğaziçi Beton olarak hali hazırda Türkiye'nin ve Avrupa'nın en yüksek binası olma özelliğini taşıyan Merkez Bankası'nın hazır beton tedariki başta olmak üzere, İstanbul içerisinde yapılmakta olan birçok Metro, Alt Yapı, Yol, Kentsel Dönüşüm ve Tünel projelerinde hazır beton ve agrega teminini  gerçekleştirmeye devam ediyoruz" dedi.

Etiketler