Binance'tan Fransa'ya büyük yatırım: 'Ay Görevi'

Binance, Fransa'da blok zincir ve kripto para sektörüne destek vermek için kuracağı inisiyatife 100 milyon euro yatırım yapmayı planlıyor.

Binance'tan Fransa'ya büyük yatırım: 'Ay Görevi'

Kripto para alım satım borsası Binance, Fransa'da blok zincir ve kripto para sektörüne destek vermek amacıyla kuracağı inisiyatife 100 milyon euro yatırım yapmayı planlıyor.

Kasım ayında açıklanan inisiyatif ile beraber Binance, Fransa'da bir Ar-Ge ofisi kuracak ve farklı kuluçka merkezleriyle yeni girişimler için işbirliği yapacak. Binance tarafından başlatılacak projenin adı 'Ay Görevi' olarak. 

Binance, Fransa'ya milyonlarca euroluk yatırım yapmayı planlıyor

Binance'ın Fransa Genel Müdürü David Princay, ''Yeni inisiyatifin amacı yeni bir ekosistem geliştirmek ve şu anda var olan ekosistemin büyümesine hız kazandırmak. Bunu tek başınıza yapamazsınız.'' ifadelerini kullandı.

Kısa bir süre önce yapılan değerlemeyle değeri 1,5 milyar dolar olarak belirlenen Fransız kripto donanım firması Ledger de Ay Görevi projesinde olacak.

Binance'ın, regülasyonlardan ötürü 2021 yılında hükümetler ile çalkantılı bir ilişkisi vardı. Binance için işleri zora sokan kurumlar arasında İngiltere'nin finansal düzenleyici kuruluşları ve ABD'deki Emtia Vadelileri Ticaret Komisyonu vardı.

Etiketler