Bayramda bankalar açık olacak mı? Pazartesi günü bankalar açık mı?

9 gün sürecek olan bayram tatilinde bankaların açık olup olmayacağı merak konusu. 19 Temmuz Pazartesi günü bankalar açık olacak mı? Detaylar...

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısının ardından açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bayram tatilinin kaç gün olduğunu açıklamıştı. Bu gelişmeden sonra bankaların çalışacağı günler de merak konusu oldu.

Bayram tatili ne zaman başlıyor?

Bayram tatilinin 9 gün olacağını açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları söylemişti:

''Pazartesi günkü yarım günü idari tatil olarak belirledik. Vatandaşlarımız fiilen 16 Temmuz Cuma akşamından 26 Temmuz Pazartesi sabahına kadar tatile kavuşmuş oluyor. Bayram tatili vesilesiyle yola çıkacak tüm vatandaşlarımdan trafik kurallarına riayet etmelerini, kazalara karşı dikkatli olmalarını rica ediyorum."

19 Temmuz Pazartesi günü arife sebebiyle yarım gün tatil olacak. Erdoğan, o gün de çalışanların idari izinli sayılacağını aktardı. Böylece 16 Temmuz akşamından 25 Temmuz'a kadar resmi tatil ilan edildi.

19 Temmuz bankalar açık mı?

9 günlük Kurban Bayramı tatilinde özel sektör ve kamu kuruluşları kapalı olacak. Bankalar 19 Temmuz Pazartesi günü saat 13.00'a kadar açık olacak.

Etiketler