Başkentgaz, bugün Yıldız Pazar'da işlem görmeye başladı

Başkentgaz'ın yüzde 25'i BİST Yıldız Pazar'da işlem görmeye başladı.

Son dönemin en büyük halka arzlarından birini gerçekleştiren Başkentgaz'ın yüzde 25'i BİST Yıldız Pazar'da işlem görmeye başladı.

Başkentgaz, Borsa İstanbul'da işlem görmeye başladı. Başkentgaz, Borsa İstanbul Yıldız Pazar'da 9,72 TL/pay baz fiyatla "BASGZ" ismiyle işlem görecek.

Fiyat istikrarı için 510 milyon lira ayrıldı

Son yılların en büyük halka arzlarından biri olan Başkentgaz'ın sermayesinin yüzde 25'inin, Garanti BBVA Yatırım önderliğinde oluşturulan konsorsiyum tarafından 3-4 Haziran tarihlerinde sabit fiyatla gerçekleştirilen talep toplama sonucunda toplam 50 bin 888 yatırımcıya satışı yapıldı.

Torunlar Enerji'ye ait 175 milyon liralık nominal değerli payların satıldığı halka arzın ardından 510 milyon lira da fiyat istikrarı için ayrıldı. Bu rakam son zamanlardaki halka arzlarda fiyat istikrarı için ayrılan en yüksek tutar oldu.

Başkentgaz Genel Müdürü Asım Yüksel, yeni yatırımcılarıyla Borsa İstanbul'da uzun soluklu bir yolculuğa çıktıklarını söyleyerek yıl sonuna kadar 2 milyon aboneye yükselmeyi ve her sene yeni 70 bin abone kazanmayı hedeflediklerini aktardı. Asım Yüksel açıklamalarına şöyle devam etti:

"Başkentgaz yatırım yaptıkça kârı artan ve düzenli temettü ödeyen yapıya sahip bir şirket. Bu yıl 525 milyon TL, önümüzdeki 6 yıllık dönemde ise 300 milyon dolarlık yatırım yapma hedefimiz var. Hem bu yatırımlarla Ankara'da doğal gaz kullanmayan ilçe kalmayacak, hem de bundan böyle dağıtılabilir kârımızı tek bir ortakla değil 50.888 yatırımcı ile paylaşacağız.''

Etiketler