Bakır fiyatları çakıldı!

Bakır yatırımı yapan kişiler tarafından fiyatlar sıklıkla araştırılmaktadır. 25 Ekim günü yani haftanın ilk günü bakır fiyatlarının çakılması dikkatlerden kaçmadı.

Bakır fiyatları çakıldı!

Piyasalar haftanın ilk gününe biraz hareketli başladı. Doların yuan karşısında 15 yılın zirvesine çıkması da bakır fiyatlarının gerilemesine neden oldu. Özellikle ABD dolarının Çin yuanı karşısında 15 yılın zirvesine çıkmasıyla beraber bakır fiyatları da resmen çakıldı. 3 ay vadeli olarak bilinen bakır fiyatı bu sabaha 7510 dolar seviyesine kadar düştü. Şuanda ise düne göre %0,48 oranda düşüş göstererek 7519 dolar seviyesine indi.

Bakır fiyatları

Bakır fiyatları bu denli düşerken alüminyum ve çinko fiyatları da yükseldi. 3 ay vadeli alüminyum fiyatı düne göre %0,57 oranda artış göstererek 2187 dolar, çinko ise %0,3 artış göstererek 2967 dolar seviyesinden işlem görmektedir. İnşaat sektöründe de çelik talebi için pik sezonunun sonuna gelinirken, demir de geriledi. Ocak ayından itibaren demir fiyatı %1,5 oranda düşüş gösterirken 92,10 dolara gerilerken, Singapur borsasında Kasım vadeli demir fiyatı ise 89 doların altına kadar indi.