Bakanlıktan açıklama: Ödemeler başladı, destek ücretleri 1611 TL'ye yükseldi!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, öğrenim görmeye devam eden ve ihtiyaç sahibi olan ailelerin çocuklarına okul masrafları ve temel gereksinimlerini karşılaması için destek ödemelerini memur maaşlarına yapılan zam yüzdesi kadar artırdığını duyurdu.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, daha önceleri 1259 lira ödeme yaptıkları ihtiyaç sahibi çocuklara yeni düzen ile birlikte memur maaşlarına yapılan zam oranı kadar zam yaptıklarını bundan dolayı 1259 lira destek olan bir çocuğun artık 1611 TL destek alabileceğini söyledi. Ocak ayında tüm Türkiye'de toplam 234 milyon 666 TL kadar destek parası yatıracaklarını söyleyen Yanık, desteklerin giderek artış göstereceğini ve ihtiyaç sahiplerinin yanında olduğunu yine vurguladı.

SED ödemelerinin sadece çocukları desteklemek için yapılan bir yardımlaşma programı olduğunu anlatan Bakan Yanık, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının ihtiyaç sahibi herkes için bir çalışma yaptığını vurguladı.


Destek Ödemeleri İçin Tarih En Geç 15 Ocak

İhtiyaç sahibi ailelerin, ihtiyaç sahibi öğrenci çocuklarını desteklemeyi hedefleyen SED ile çocuklar eğitim hayatlarında sosyal eşitliği yakalaması hedeflendiğini dile getiren Bakan Yanık, SED ile birlikte ailelerin birlik beraberliğini korumak öncül hedeflerimizden biri diye konuştu. Ekonomik zorluk çeken ailelerin çocuklarından uzak kalmaması için yapılan bu çalışmanın, sağlıklı birey sağlıklı toplum ideallerini yansıtmak için geleceğe dair atılmış adımlar olarak görüldüğü belirtildi. Öyle ki ailesinden ayı kalan çocukların gelişimsel sıkıntıları yaşadığını daha büyük zararlar görebildiğini deneyimlediklerini dile getiren Yanık, geçtiğimiz dönemde 1259 TL olan destek rakamın bu yıl 1611 TL'ye yükseldiğini ve her yıl Ocak ve Temmuz aylarında memur maaşlarına yapılan düzenlemeye paralel şekilde değerlendirme altına alınıp tekrar düzenlendiğini de duyurdu.

Ödemelerin 15 Ocak’a kadar tamamlanacağını belirten Bakan Yanık, SED hizmetinden 142 bin çocuğun faydalanabileceğini dile getirdi.

 

Etiketler