Bakan Pakdemirli Kan Kustu: Başörtülülerle helalleşiyorlardı, bugün sövüyorlar

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli sözleriyle kan kustu. Bekir Pakdemirli tarafından söylenen sözlerde CHP’ye taş atıldı.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli sözleriyle kan kustu. Bekir Pakdemirli tarafından söylenen sözlerde CHP’ye taş atıldı.  

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli tarafından bugün Manisa’nın Kula ilçesindeki programın hemen ardından Demirci ilçesine geçti. Burada düzenlenen törenle Güveli ve Kuzuköy barajlarını hizmete açtı. Törende konuşan Bakan Pakdemirli tarafından dikkat çekici sözler söylendi.  

Bakan Pakdemirli: Dün başörtülülerle helalleşiyorlardı, bugün sövüyorlar  

Bekir Pakdemirli

Muhalefete olan eleştirilerini zehir zemberek sözlerle dile getiren Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli tarafından sert sözler söylendi. Bekir Pakdemirli şöyle konuştu:  
CHP’nin dini değerlerle olan kavgası bitmek bilmiyor. Çünkü bunlar iki yüzlü ve samimiyetsiz. Sözde dün baş örtülülerle helalleşiyor ve bugün sövüyorlar. Yani yalancının mumu, yatsıya da kalmadı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ne diyordu beraber hatırlayalım. Başörtüsü yasağının yanlış olduğunu çoğu kez dile getirdik. Onların acısını anlamalı ve aynı sorunların yaşanmaması için gelecek vizyonu belirlemeliyiz. Kemal Kılıçdaroğlu’na katıldığı televizyon programında sorulan en çok kiminle helalleşmek istiyorsunuz sorusuna en çok baş örtülü kızlarla helalleşmek istiyorum. Hata yaptık dedi. Gelişmiş toplumların bildiğiniz gibi iki özelliği vardır. İlki hür teşebbüs ikincisi de fikir ve vicdan özgürlüğüdür. CHP bu ikisinin de karşısında duruyor. Bunu da her defasında sözleriyle doğruluyorlar.