Bakan Nebati’den Borsa İstanbul Açıklaması Geldi!

Borsa İstanbul’un yükselişi ile alakalı Hazine ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati son derece önemli açıklamalar yaptı. Gelecek dönem için adeta yatırımcıya güven verdi. İşte son derece önemli olan açıklama detayları!

Bakan Nebati’den Borsa İstanbul Açıklaması Geldi!

Hazine ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati Borsa İstanbul'dan gelen rekorlara yönelik önemli açıklamalar gerçekleştirdi. Bakan Nebati yapmış olduğu açıklamada “BIST 100 endeksi dün tarihinde en büyük yükselişini gerçekleştirdi.” ifadelerini kullandı.

Nebati açıklamasının devamında piyasalardaki güven ve istikrar daha da iyi olacağını söyledi. Ekonomiyi güçlendirecek adımlar atacaklarını dile getiren Bakan Nebati; “Bu adımları atmakta asla çekinmiyoruz.” İfadelerini kullandı.

Tüm zamanların rekorunu kırdı!

Borsa İstanbul'da BIST endeksi günü %2,33 kazançta 2.449,11 puanla tamamlayarak tüm zamanların en yüksek kapanışını elde etti.

Borsa İstanbul bu alanda da bir rekor kırdı. Borsa İstanbul'da yaşanan bu gelişmeler de piyasalara bir nebze olsun hareket getirdi. Özellikle karamsar tablonun biraz olsun dağıldığı ve gelen bu kapanış rekoru ile birlikte piyasaları olan güvenin de bir nebze daha arttığını belirtmekte yarar var.

 Bakan Nebati’nin yapmış olduğu Borsa İstanbul açıklamasından sonra da yatırımcı çok daha aktif bir şekilde çalışmalarına devam ediyor.

Alış
Satış
Değişim -83.2199%
Son Değer 4962.97
En yüksek 5054.48
En düşük 4912.84
Haftalık Değişim 1.8182%
Aylık Değişim -0.2947%
Yıllık Değişim 167.1638%
Etiketler