Bakan Kurum açıkladı! TOKİ'de borcunu erken ödeyenlere müjde

Bakan Kurum, daha önce TOKİ’den ev alan ve borcunu erken ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcıları için indirim kampanyanın bittiğini duyurdu.

Bakan Kurum açıkladı! TOKİ'de borcunu erken ödeyenlere müjde

Dar gelirli ve durumu olmayan vatandaşları konut, iş yeri sahibi yapan TOKİ projesinde detaylar her gün araştırılıyor ve yeni detaylar ortaya çıkıyor.

Çevre, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, sosyal medya platformundan yaptığı bir açıklamada tarihin en kapsamlı konut edindirme projesinde çalışmaların gece gündüz devam ettiğini açıkladı.

'Ödeme sırasında da kolaylıklar sağlamaya devam edeceğiz'

Bakan Kurum TOKİ projesinde yeni ayrıntıları ve yeni kampanyaları duyurduğu açıklamada şu sözlere yer verdi: 

"Kampanyamızda maliyet üzerinden yaptığımız yüzde 40 indirimle vatandaşımıza en uygun şartları oluşturmaya çalıştık. Ödeme sırasında da kolaylıklar sağlamaya devam edeceğiz. Ayrıca daha önce TOKİ'den ev alan ve borcu devam edenler için de bir müjdemiz var. Borcunu erken ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcıları için indirim kampanyamız hazır. Kampanyanın detaylarını Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan yarın açıklayacak. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da milletimizin yararına ne varsa yapmaya devam edeceğiz."

Ezgi Yılmaz/BirBorsa.com