AVAX Coin yüzde 44 yükseldi! AVAX Coin nedir? AVAX son durum nedir?

Avalanche (AVAX) yüzde 60 yükselerek, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı

Önde gelen projelerden AVAX, 4 Şubat tarihinde önde gelen ABD merkezli kripto para borsalarından biri olan OKCoin'in listeleme duyurusuyla bir yükseliş trendine girmişti. Altcoin, 15 dolardan kısa süre içerisinde 22 dolara kadar yükseldi. Sert yükselişini sürdüren AVAX, bugün itibariyle 45 dolar ile yeni bir ATH belirledi.

AVAX, son 24 saat içerisinde yaklaşık yüzde 60 oranında bir yükseliş kaydetti. AVAX'ın son 7 gündeki kazanımı yüzde146'ya yükselirken, son 30 gündeki kazanımı ise yüzde 427'ye ulaştı.

AVAX,  saat 12:00 itibarıyla yüzde 42,38 artışla 43,8714 dolardan işlem görüyor. 

AVAX COİN NEDİR?

Başında bir Türk’ün bulunduğu Avalanche projesi son zamanlarda ülkemiz ile birlikte tüm dünyada büyük ilgi çekiyor. Emin Gün Sirer’in başında bulunduğu projenin Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) ile birlikte çalışmaya başladığı haberi ise önemli bir gelişme olarak karşımıza çıkıyor.

AVAX , Bitcoin'de olduğu gibi, kıtlık yaratan ve diğer stake etme platformları gibi enflasyon yoluyla sürekli seyreltmeden muzdarip olmayan sabit sınırlı bir arz belirtecidir.

Avalanche , Polkadot'a benzer şekilde çalışan merkezi olmayan bir uygulama ağıdır. Bu teknoloji, geliştiricilerin belirli ihtiyaçlara uyan ve diğer blok zincirleriyle birlikte çalışarak blok zincirleri dağıtmasına olanak tanır.

 

 

 

Etiketler