Altın yükselişe hazırlanıyor

Altında son durum,grafik ve analizi

Altın, Kasım 2020 ayı itibariyle 420 tl seviyelerinden 540 tl seviyelerini test etmişti.Daha sonra yine kasım ayı ortasında başlayan düşüş trendi 2021 şubat ayına kadar devam etti.

1 günlük grafiği incelediğimizde 390 tl destek seviyesine kadar gerileyen altın, kasım 2020 -  şubat 2021 tarihleri arasında alçalan takoz formasyonu'nu tamamlamış ve tekrar yükseliş trendine geçmiş gözüküyor.

Şuan için destek seviyesi olan 450 tl civarlarında işlem görüyor.Nisan ayı başından itibaren 390 tl seviyelerinden 450-460 tl seviyelerini test eden altın için 1 günlük grafikte bayrak formasyonu oluşumunu görebiliyoruz.Bayrak formasyonu'nun sağlıklı bir şekilde tamamlanmasıyla altın 540 tl seviyelerine kadar tırmanışını sürdürecektir.

Altın için destek ve direnç seviyeleri;

Destek: 391 - 449 

Direnç: 485 - 538

Yasal Uyarı
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

 

Etiketler