Altın fiyatları kaç TL oldu? 22 Eylül gram, çeyrek altın ne kadar?

Kapalıçarşı’da altın fiyatları en çok araştırılan konulardan biri olmayı başardı. Peki, Altın fiyatları kaç TL oldu? 22 Eylül gram, çeyrek altın ne kadar?

Altın fiyatları kaç TL oldu?

Dün akşam hazırlanan FED faiz kararıyla beraber piyasalar hareketlenmeye başladı. FED tarafından yapılan açıklama sonucu ABD’de faiz 75 baz puan artırımı yapılmıştı. Yapılacak bu hamlenin dolar ve altını yükselteceği zaten düşünülüyordu. İşte, 22 Eylül altın ne kadar? Sorusunun cevabı:

Altın kaç TL? Altın fiyatları ne kadar? Kapalıçarşı altın fiyatları arama motorlarında en çok araştırılan konulardan biri oldu. Gram altın geçtiğimiz günlerde 1000 TL’nin altına inmişti. Dün akşam açıklanan FED faiz kararından sonra altın fiyatlarında düşüş yaşanacağı düşünülüyordu. Peki, 22 Eylül gram, çeyrek altın ne kadar? Altın fiyatları kaç TL?

22 Eylül altın ne kadar? Gram altın, çeyrek altın kaç TL?

22 Eylül altın ne kadar? Sorusu arama motorlarında araştırılmaya başlandı. Gram altın 22 Eylül de 979 TL’den işlem görüyor. Çeyrek altın 1651 TL’den, Cumhuriyet altını 6584 TL’den, Yarım altın 3302 TL’den alıcı buluyor. Ons altın fiyatı dün yapılan açıklama sonucu 1669 dolara kadar düştü. 22 ayar bilezik fiyatı 921 TL’den alıcı bulurken piyasalarda son durum oldukça hareketli.

22 Eylül altın fiyatları

Piyasalar ne durumda?

Japonya Merkez Bankası tarafından bugün açıklanan faizlerde para politikası değişiklik göstermezken, koronavirüs dönemiyle başlamış olan özel fon tedariki programının da kaldırılacağı duyuruldu. Alınan karardan sonra dolar/yen fiyatı 145,4’e yükselerek son 24 yılın en yüksek seviyesine çıktı.

Amerika Birleşik Devletleri kapsamında çalışma gösteren Goldman Sachs’da Çin ile ilgili büyüme beklentilerini düşürdü. Hal böyle olunca Çin’de Şanghay bileşik endeksi %0,3, Japonya’da Nikkei 225 endeksi %0,6, Hong Kong’da Hang Seng endeksi ise %1,9 oranında değer kaybetti.

Dün küresel bazda azalma gösteren risk iştahı ve bankacılık hisselerinde hala devam eden satış baskısı sebebiyle BIST 100 endeksi günü %0,97 azalış göstererek 3,245,76 puan ile bitirdi.

Dolar dün %0,1 oranda artış göstererek piyasa açılışında 18,3480 TL’den işlem görmeye başladı.

Analistler tarafından yapılan açıklamada teknik açıdan BIST 100 endeksinde 3200 puanın destek, 3300 puanın ise direnç konumunda olduğu bildirildi.