Alman Deutsche Bank kripto sektörüne girmeye hazırlanıyor!

Deutsche Bank kripto para saklama hizmeti sunmak için bir hamle yaptığını duyurdu.

Almanya'nın en büyük bankası olan Deutsche Bank'tan bugüne kadar kripto paralarla ilgili bir açıklama gelmemişti fakat kripto paralarla ilgili pek çok olumlu gelişmenin yaşandığı ve birçok şirketin kripto paraya geçtiği bu dönemde banka, kripto saklama hizmeti sunmak için bir hamle yaptığını duyurdu.

Bankanın analistleri son aylarda Bitcoin hakkında olumlu açıklamalar yapmış ve itibari parayı "geçici bir heves" olarak nitelendirmişlerdi. 2019'da banka, itibari paraların dengesiz olduğu konusunda uyarmış ve kriptonun yükselişini kaçınılmaz olarak değerlendirmişti.

Aralık 2020'de yayınlanan Dünya Ekonomik Forumundan alınan raporların birinde, Deutsche Bank Dijital Varlık Saklama adlı bir bölümün yer aldığı dikkat çekti.

Yazarlar, bankanın dijital varlıklar ile müşterinin geleneksel bankacılık hizmetleri arasında güvenli bir bağlantı köprüsü oluşturmayı ve müşterilerin, dijital varlıklarına kullanımı kolay tek bir platformdan erişmesine izin vermeyi planladığını söyledi.

Diğer birçok uluslararası banka gibi, raporda bankanın sigorta sınıfı koruma özelliğine sahip kurumsal düzeyde bir sıcak ve soğuk cüzdan depolama çözümü sunmayı umduğu belirtildi.

Yazarlar, proje üzerindeki ilk teknik çalışmanın halihazırda yapıldığını ve uluslararası bir testin şu anda yolda olduğunu, yakın bir tarihte kullanıma sunulmasının mümkün olduğunu belirttiler.

Etiketler