Ak Parti müjdeyi verdi: Faizler silinecek, icralık olanlar kurtarılacak…

Ak Parti tarafından milyonlarca kişiye müjde verilmeye hazırlanıyor. Ekim ayında meclisin açılmasıyla beraber meclise gelecek olan yeni torba yasasındaki içerikler merak ediliyor. İşte, detaylar…

Ak Parti müjdeyi verdi: Faizler silinecek, icralık olanlar kurtarılacak…

Meclisin açılmasına kısa süre kala Ak Parti milyonlarca kişiye torba yasa müjdesi vermeye hazırlanıyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Ak Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Elitaş sorulan soruları cevapladı. 3 aylık meclis tatili sona ererken yeni dönemde işlenecek konular için geri sayım başladı. 1 Ekim 2022 tarihinden itibaren mesai başlarken meclis gündemine ilk olarak Ak Parti tarafından hazırlanacak yeni torba yasası gündeme gelecek. Yeni yasama dönemiyle ilgili açıklama yapan Ak Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Elitaş, toplum için hazırlanan torba yasasıyla ilgili pek çok sorunun çözülmesini açıkladı.

Yeni torba yasasında neler var?

Ak Parti müjdeyi verdi: Faizler silinecek, icralık olanlar kurtarılacak… - Resim : 1

Ak Parti tarafından hazırlanan ve 1 Ekim tarihinde açılacak olan mecliste gündeme getirilmesi beklenen yeni torba yasasında yer alacak konular dikkat çekti. Torba yasası kapsamında:

"Torba yasa ile Kredi Yurtlar Kurumuna borcu olan gençlerin borç faizi silinecek. Düzenlemeyle, işverenlerin çalışanlarına elektrik ve doğalgaz desteklerinin 1.000 liralık kısmının gelir vergisi ile sigorta prim kesintisinden muaf tutulacak. İşverenler, çalışanlarına yemek yardımını nakdî olarak verdikleri takdirde bu ücret vergiden istisna tutulacak” gibi maddeler yer aldı.