ABD, yeni bir yakıt için yeşil ışık yaktı

Aşırı yakıt maliyetlerini azaltmak için Biden yönetiminin, günümüzde tanıtılan Beyaz Saray'ı muhtemelen sıradan benzinden bile daha kirli olan bir gaza göstermesi gerekiyor.

ABD, yeni bir yakıt için yeşil ışık yaktı

 Çevre Güvenliği Şirketi, sisin çok daha büyük bir tehdit olduğu yaz mevsimi aylarında ABD'nin çoğunda yasaklanan E15 olarak bilinen bir gazın yıl boyunca satışını sağlayabilecek bir acil durum muafiyetine itiraz etmeyi planlıyor.

E15, bitki materyallerinden yapılan bir gaz olan 15 adet etanol içeren bir benzin karışımıdır. Transfer, çok sayıda İnsana nakit tasarrufu sağlarken, yurt içinde yetiştirilen mısır ile etanolün bir sonucu olarak denizaşırı petrole bağımlılığın azaltılmasını sağlar.

Transfer, denizaşırı petrole olan bağımlılığı azaltırken çok sayıda İnsan parasını kurtarmayı amaçlıyor.

ABD'deki çoğu benzin zaten 10 adet etanol ile birleştirilmiştir. Yaz mevsimi yasağı 2011'den beri yürürlüktedir ve çoğunlukla gazdaki ekstra etanolün ekstra dumana neden olabileceği sorunlarına dayanıyordu.

ABD, yeni bir yakıt için yeşil ışık yaktı - Resim : 1

Eklenen etanol artışı, ortama giren dumana neden olan kirliliğin miktarını artırabilir. Bu kirlilik, ekstra duman yaratmak için gün ışığıyla reaksiyona girebilir. Daha güneşli yaz aylarında büyük bir dezavantaj. Gaz yapmak için tüm bu mısırı yükseltmek, muhtemelen ek olarak fazladan sera yakıtı emisyonlarıyla da sonuçlanabilir.

Bir White Home gerçeği belgesi, EPA "yaz sezonu sürüş sezonu yoluyla önemli hava kalitesi etkilerinin olmadığından emin olmak için ülke çapındaki eyaletlerle birlikte çalışacaktır" diyor.

E15'in takipçileri yıllardır gazın yüksek hava kalitesi için farklı benzin karışımlarından çok daha kötü olmadığını tartışıyorlar. Her Demokrat ve Cumhuriyetçi milletvekili, son zamanlarda E15'teki kısıtlamaları artırabilecek ödemeleri başlattı. Trump yönetimi ayrıca 2019'da {yaz mevsimi} yasağını geri almaya çalıştı, ancak federal bir mahkeme salonu bu çabayı engelledi.

E15 ile sözde fiyatlar mali tasarrufları da tartışma konusudur. White Home gerçeği belgesi, E15'in müşterilere ortak benzin galon başına on sent tasarruf edebileceğini söylüyor. Bununla birlikte, daha ucuz olabilse de etanol benzinden birkaç üçte bir oranında daha az canlılığa sahiptir. Bu nedenle, pompa fiyatları, gaz içindeki etanolün bir sonraki kısmı ile birlikte gelen gaz verimliliğindeki hafif kaybı dengelemek için yeterince düşük olmalıdır.

Şimdilik, E15 zaten ABD'de pek moda değil. 30 eyalette sadece 2.300 akaryakıt istasyonunda sunulmaktadır. Ancak bu değişmeye başlayabilir. Biden yönetimi tarafından dağıtılan bilgi notu, “EPA'nın E15'in yıl boyunca kullanımını kolaylaştırmak için ekstra hareketten etkilenebileceğini” belirtiyor.

“Yönetim'in yerli biyoyakıtlar olayını teşvik etme tekniği, insanların kısa vadede makul fiyatlı gaz seçimlerini artırmak ve fosil yakıtlara olan bağımlılığımızı azaltarak uzun vadede gerçek canlılık bağımsızlığını inşa etmek için esastır”, gerçek gerçek levha diyor.

Alış 73.24
Satış 73.29
Değişim -0.39%
Son Değer 73.26
En yüksek 74.07
En düşük 72.72
Haftalık Değişim 1.1599%
Aylık Değişim -12.2003%
Yıllık Değişim -12.3893%
Etiketler
Yorumlar