ABD endekslerinde hafif satış Avrupa'da ise yükseliş gözleniyor

Tatilden dönen Çin piyasalarının açılışta yaşanan yükselişleri geri vermeleri, ABD Hazine kağıdı getirilerinde artışın özellikle teknoloji şirketlerinin değerlemeleri konusunda ortaya çıkardığı endişeler ABD vadeli endekslerine hafif bir satış getirdi.

Bir hafta süren tatilden dönen Çin piyasalarının açılışta yaşanan yükselişleri geri vermeleri, ABD Hazine kağıdı getirilerinde artışın özellikle teknoloji şirketlerinin değerlemeleri konusunda ortaya çıkardığı endişeler ABD vadeli endekslerine hafif bir satış getirdi. Avrupa vadeli endeksleri ile güne yükselişle başladılar.

Analistler, ABD endekslerinde bir miktar geri çekilme yaşansa da bir risten kaçınma olmadığına işaret ediyorlar. Emtia fiyatlarında görülen güçlü yukarı hakeretlerin ve kredi piyasalarının güçlü olmaya devam etmelerinin hisse senedi piyasalarına destek vermeye devam edeceğini öngörüyorlar.

Şu sıralarda vadeli Dow Jones Sanayi Endeksi düne göre 13 puan, yüzde 0,04, S&P 5000 vadeli endeksi 8 puan, yüzde 0,2 veğ Nasdaq 100 vadeli endeksi 76,75 puan, yüzde 0,56 eksideler.

Avrupa'da ise FTSE 100 vadeli endeksi yüzde 0,20, FDAX yüzde 0,13 ve Eurostoxx 50 yüzde 0,19 artıda.

Etiketler