5 büyük markete fahiş fiyat incelemesi!

Ticaret Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre 5 zincir markete fahiş fiyat incelemesi için ticaret müfettişleri görevlendirildi.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, son zamanlarda, temel gıda ve ihtiyaç maddelerinde fahiş fiyat artışları olduğuna ilişkin yurttaş tarafından bakanlığa iletilen müracaat ve şikayetlerin dikkate alındığı aktarıldı.

81 ilde fahiş fiyat artışı yapılıp yapılmadığına ve Fiyat Etiketi Yönetmeliği'ne aykırılıkların olup olmadığına ilişkin denetimlerin sürdürüldüğü belirtilerek, şunlar kaydedildi:

Bununla birlikte, tüm ülke sathında faaliyet gösteren ve en yaygın şube ağına sahip olan 5 büyük zincir markette yumurtadan süte, makarnadan pirince, sebze ve meyveden temizlik malzemelerine kadar geniş bir yelpazedeki üründe fahiş fiyat artışı yapılıp yapılmadığının tespiti için Ticaret Bakanı Sayın Mehmet Muş'un talimatlarıyla Ticaret Müfettişleri görevlendirilmiştir. Bakanlık olarak, serbest rekabete ve piyasa koşullarına aykırı hareket ederek tüketicilerin mağduriyetine neden olanlarla mücadelemizi sürdürmekte ve bu konuda yasal çerçevede her türlü tedbiri almakta kararlıyız.

 

Etiketler