2023 seçimini kazanabileceğinizi düşünüyor musunuz? ABD özel röportaj

2023 seçimini kazanabileceğinizi düşünüyor musunuz? ABD özel röportaj. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'nin PBS kanalına özel bir röportaj vererek 2023 seçimleri ile ilgili olarak önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan'dan  "Bizim şu anda seçimleri kazanma noktasında bir endişemiz yok...." İşte detaylar...

2023 seçimini kazanabileceğinizi düşünüyor musunuz? ABD özel röportaj

2023 seçimini kazanabileceğinizi düşünüyor musunuz? ABD özel röportaj. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'nin PBS kanalına özel bir röportaj vererek 2023 seçimleri ile ilgili olarak önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan'dan  "Bizim şu anda seçimleri kazanma noktasında bir endişemiz yok. Halkımızın bize olan bu teveccühü devam ettikçe, bizi kimse tutamaz. Çünkü alternatifimiz yok" açıklaması geldi. 

ABD'nin PBS kanalına özel bir röportaj veren Erdoğan muhabirin "2023 seçimlerini kazanabileceğinizi düşünüyor musunuz?" sorusuna yönelik olarak  "Bizim şu anda seçimleri kazanma noktasında bir endişemiz yok. Halkımızın bize olan bu teveccühü devam ettikçe, bizi kimse tutamaz. Çünkü alternatifimiz yok" cevabını verdi. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler (BM) 77. Genel Kurulu için bulunduğu New York'ta, 2023 seçimlerine yönelik olarak önemli açıklamalarda bulundu. Amerikan PBS kanalının konuğu olarak, dış politika ve dünya gündemine ilişkin olarak değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yapmış olduğu açıklamalardaki satır başları şunlar; 

"Bizim şu anda seçimleri kazanma noktasında bir endişemiz yok. Ben meydanların dilini iyi bilirim. Şu anda yaptığım toplu açılışlarda, meydan mitinglerinde eğer on binleri meydanlara toplayabiliyorsam, bu halkımın bize olan teveccühünü göstermektedir. Halkımızın bize olan bu teveccühü devam ettikçe, bizi kimse tutamaz. Çünkü alternatif yok"

"Enflasyon Aşılamaz Bir Tehlike Değildir, Ben Ekonomistim."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yapmış olduğu açıklamaların devamında; "Türkiye'deki enflasyon sorununun nasıl çözülebileceğine" ilişkin soruya karşılık da şunları söyledi; "Enflasyon aşılamaz bir ekonomik tehlike değildir. Ben ekonomistim. Şu anda yüzde 8, yüzde 9 enflasyonun bile tehdit ettiği ülkeler var. Bizde yüzde 80 var. Biz şu anda 250 milyar dolar ihracatı yakalamış bir ülkeyiz. Benim ülkemde marketlerde raflar boş değil. Ama Amerika'da bile bugün raflar boş, Fransa'da raflar boş, Almanya'da raflar boş. Benim vatandaşım şu anda istediği her türlü ürünü marketlerde bulabiliyor. Örneğin şu anda yeni bir adım attık. O da şu, Tarım Kredi Kooperatiflerimizde ürünler çok çok ucuz fiyatla satılıyor. Bunlar diğer zincir marketlerden çok daha düşük fiyatlı. Bizim için şu anda enflasyon bir sıkıntıdır ama yılbaşından sonra biz enflasyonda da bu sıkıntıyı aşacağız ve yolumuza kararlılıkla devam edeceğiz. Şu anda Türkiye'nin büyüme oranı yüzde 7,6. Dünyada şu anda ikinci sıradayız büyümede. Bu da bir şeyi gösteriyor."

 "Bu kadar vasıflı insanlar sizden bir şeyler bekliyorlar ve biz bu insanları yol ortasında bırakmadık. Elimizden gelen desteği onlara da verdik. Fakat biz şimdi yeni bir adım attık. O da şu, özellikle Suriye'nin kuzeyinde belli bir bölgeyi şu anda briket evlerle inşa ediyoruz. Bu briket evler 2 artı 1 şeklinde. Banyosu, tuvaleti her şeyi içerisinde var. Altyapılarını yaptık. Hedefimiz ilk etapta 100 bin konut yapmak ve bunu artırarak devam ettirmek. Peki niçin bunları yapıyoruz? Bizdeki Suriyeliler tekrar kendi topraklarına dönsün diye bunu yaptık. Orada, o yaşanmaz çadırların içerisinde bu insanların insanlık dışı bir yaşama mahkum edilmesine katlanmak mümkün değil. Biz bununla ilgili de Avrupa Birliği'nden olsun birçok yerlerden destekler istedik. Ama maalesef bu destekleri alamadık. Birçok liderle benim özel görüşmelerim oldu. Fakat öyle de olsa böyle de olsa Türkiye kendi milli bütçesinden ve STK'ların gayretleriyle bu konutları yaptı. Hedefimiz şimdi 250 bin briket eve bunu ulaştırmak ve şu andaki bizde bulunan Suriyeli misafirlerimizi yavaş yavaş kendi topraklarına göndermek." açıklamalarında bulundu.