2021'de patlayacak 5 kripto para birimi!

2021 yılında potansiyel olarak patlaması muhtemel 5 kripto para!

Neden Patlama Bekleniyor?

Kripto para birimi demokratikleştikçe, birçok insan farklı sektörlerden kripto para birimlerine yatırım yapmak isteyecektir. Oraya ulaşmak için çok önemli bir sektörden geçmeleri gerekecek: DeFi ve CeFi borsalarından. Yani tüm sektörlere yatırım yapmak için herkes kripto para alım satım platformlarından geçmek zorunda kalacak. Patlama sırasında bu kripto para birimlerinin patlamasının ana nedeni budur.

Binance Coin (BNB)

Binance, Asya kökenli bir platformdur. Günümüzde kripto para alım ve satımı için en yüksek işlem hacmine sahip en ünlü platformdur. 2 yıldan daha kısa bir süre önce 25 dolara satın alınabilen BNB şimdilerde ise 363,67 USD. Potansiyeli düşünüldüğünde ise çok daha fazla değerlere gitmesi muhtemel olan kriptolar listesinde 1 numaraya BNB'yi eklemek mümkün.

 

Pancakeswap

Merkezi bir platform olan Binance'in aksine Pancake Swap, Otomatik Piyasa Yapıcı (AMM) kullanan merkezi olmayan bir platformdur. Paranızı platforma değil, akıllı sözleşmelere yatırırsınız. Bu platform Binance Akıllı Zinciri (BSC) üzerinde çalışır. Bu kripto para birimi uzun vadede umut verici.

Celsius (CEL)

Yukarıda bahsedilen dijital varlıkların aksine, Celsius bir borsa tokeni değildir. Sadece ödünç almaya değil, aynı zamanda stake etmeye de izin verir. Bu nedenle kripto paralarınızı platforma yatırarak para kazanabilirsiniz. Son günlerdeki genel düşüşe rağmen Celsius değer kazandı. Çok nadirdir. Bu, insanların bu jetonu satmadığı, biriktirdiği anlamına gelir. Bu nedenle uzun vadeli kazançlar için çok önemli bir potansiyele sahiptir.

Ethereum (ETH)

Diğer coinlerin aksine ETH yükselme potansiyelinin olmasının sebebi ise yeni çıkacak birçok kriptonun ETH tabanlı olması ve ETH'nin 2.0 versiyonuna geçtikten sonra güvenlik, işlem ücreti ve hızları konusunda aşacağı birçok sorunun ardından büyük yükselişler yapabilecek olması.

Uni Swap (UNI)

Uniswap, Ethereum üzerine inşa edilmiş merkezi olmayan bir değişim protokolüdür. Daha doğrusu, otomatik bir likidite protokolüdür. İşlem yapmak için herhangi bir emir defteri veya herhangi bir merkezi parti gerekli değildir. Uniswap, kullanıcıların aracı olmadan, yüksek düzeyde ademi merkeziyetçilik ve sansüre karşı dirençle ticaret yapmalarına olanak tanır.

Potansiyel patlama yapabilecek kripto paraların güncel değerleri Bitcoin'in düşüşü ile birlikte ciddi alım fırsatları verdiği bir gerçek  nereye kadar düşüş yaşayacağı konusunda birçok analistin birden fazla tahmini var... bu tahminlerin hangisi doğru çıkarsa çıksın kripto piyasası geliştikçe potansiyel patlama yapabilecek coinlerin sayısı her geçen gün artış gösterecektir.

Etiketler