10 Adımda İstanbul Metaverse Arsa Alma | Sanal Arsa Fiyatları

İstanbul Metaverse arsa alma nasıl yapılır? Sorusuna ilişkin sanal evrende İstanbul arsa almak isteyen birçok kişi merak içindedir. İstanbul Metaverse arsa fiyatları üzerinde yoğun bir şekilde ileriye dönük olarak İstanbul sanal arazi satın almak isteyenlerce araştırma yapılmaktadır. İşte detaylar..

İstanbul Metaverse arsa alma nasıl yapılır? Sorusuna ilişkin sanal evrende İstanbul arsa almak isteyen birçok kişi merak içindedir. İstanbul Metaverse arsa fiyatları üzerinde yoğun bir şekilde ileriye dönük olarak İstanbul sanal arazi satın almak isteyenlerce araştırma yapılmaktadır. İşte detaylar...

İstanbul sanal arsa almak isteyen birçok kişinin hangi platformdan nasıl arsa alacağına ilişkin olarak çeşitli yorumlarda bulunduğunu görmekteyiz. İstanbul Metaverse arsa ile ilgili olarak Türkiye’de en çok ön plana çıkan ilimizdir.

İstanbul arsa alma işlemleri son dönemlerde Metaverse kavramının ön plana çıkması ile birlikte Sandbox, Decentraland ve OVR gibi platformlar üzerinden araştırılmaktadır. Peki, İstanbul Metaverse arsa nasıl alınır? İstanbul sanal arsa fiyatları nelerdir? Gelin, hep birlikte bakalım.

10 Adımda İstanbul Metaverse Arsa Alma

İstanbul Metaverse arsa alma Sandbox, Decentraland ve OVR gibi platformlar üzerinden Metamask cüzdanında yer alan Metaverse coinler ile birlikte yapılmaktadır. İstanbul sanal arsa alma konusunda genellikle Sandbox, Decentraland ve OVR platformlarının tercih edildiğini görmekteyiz. Ayrıca Axie Infinity ve Next Earth üzerinden de sanal arsa alımı yapıldığını görülmektedir. İstanbul üzerinden Metaverse ya da farklı bir deyişle sanal arsa almak isteyenlerin izlemesi gereken bazı adımlar vardır.

10 Adımda İstanbul Metaverse Arsa Alma Yöntemi;

1. Sanal Arsa Alacağınız Siteye Seçin.

2. Siteye Kayıt Olun ve Giriş Yapın.

3. Site Üzerinden MetaMask Cüzdan Edinin.

4. En Uygun Metaverse Coin’i Araştırarak Alın.

5. MetaMask Cüzdanınıza Metaverse Coin Ekleyin.

6. Arsa Konumu ve Fiyat Analizi Yapın.

7. Site Üzerinde Alacağınız Parseli Belirleyin.

8. Bakiyeniz Karşılığında Arsayı Satın Alın.

9. Arsanızı Kendinize Göre Şekillendirin.

10. Arsanızı Satın ya da Kiraya Verin.

Metaverse Arsa Şekillendirme Nasıl Yapılır?

İstanbul Metaverse arsa şekillendirme konusunda genellikle villa, çim, çit, ağaç ve köpek kulübesi tercih edilmektedir. Hoş bir görüntü elde ederek güzel bir sanal arsaya sahip olmak isteyen birçok kişinin şekillendirmede neleri ekleyebileceğini düşündüğünü görmekteyiz. Metaverse arsa şekillendirmede kullanacağınız itemler tercih edeceğiniz platforma göre değişiklik göstermektedir. Ancak genellikle Sanal arsa şekillendirmede şunlar kullanılmaktadır;

 • Villa
 • İş Merkezi
 • Çit
 • Köpek Kulübesi
 • Mini Park
 • Çimlendirme
 • Park Yeri
 • Yürüyüş Yolları
 • Çiçek ve Ağaç
 • Mini Havuz

İstanbul Metaverse Arsa İçin Hangi Coin Alınır?

İstanbul Metaverse arsa coin alma konusunda hangisinin tercih edilmesi gerektiği konusunda da yoğun bir araştırmanın yapıldığını görmekteyiz. Genellikle tercih edilenlerin ise Axie Infinity (AXS), The Sandbox (SAND), Decentraland (MANA) ve Enjin Coin (ENJ) coinler olduğunu söyleyebiliriz.  Ayrıca her platformun kendisine yönelik olarak bir Coin’e sahip olmaya başladığını görmekteyiz.  Metaverse coinler ile ilgili olarak detaylı bilgiye hemen aşağıdaki haberimizden ulaşabilirsiniz.

İstanbul Metaverse Arsa Nereden Alınır?

İstanbul Metaverse arsa İstiklal Caddesi, Nişantaşı ve boğaz hattı gibi işlek ve konumu güzel yerlerden alınmalı. Metaverse arsa yatırımları ile birlikte kazanç elde etmek isteyenlerin özellikle işlek alanları tercih etmesini önermekteyiz. Olurda ileride Metaverse kavramının gelişmesi durumunda birçok kişinin bu işlek noktalara yöneleceği yapılan yorumlar arasında yer almaktadır.  

İstanbul Metaverse Arsa Fiyatları | Sanal Arsa Fiyatları

İstanbul Metaverse arsa fiyatları, tercih edeceğiniz platform, alacağınız parselin büyüklüğü ve konumuna göre değişiklik göstermektedir. AXS, SAND, MANA ve ENJ coinlerin TL karşılığı ya da Dolar karşılığı fiyatlarının tespit edilerek uygun fiyatlara güzel konumlu arsalar tercih edilmelidir. İstanbul Metaverse Arsa Fiyatları ile ilgili olarak başlıklar halinde bilgi verelim.

Metaverse Arsa Fiyatlandırması

İstanbul Metaverse arsa fiyatlandırması ile ilgili olarak net bir bilgi verebilmek için hangi platformu tercih ettiğinizin bilinmesi gerekmektedir. Çünkü her platformda arsa fiyatları değişkenlik göstermektedir. Yine Metamask cüdanınız da yer alan Metaverse coinlerin fiyatları da bu konuyla doğrudan ilişkilidir. Ön plana çıkan Metaverse Coinlerin TL karşılığını sizlerle paylaşalım.

 • SAND Coin = 70 TL
 • MANA Coin = 42 TL
 • AXS Coin  = 1,041 TL
 • ENJ Coin = 32 TL
 • OVR Coin = 33 TL

Not: Coin fiyatları yazı tarihi itibari ile yazılmış olup güncel fiyatı kontrol edilerek işlem yapılmalıdır.  

İstanbul Metaverse Arsa Fiyatları Ne Kadar Oldu?

İstanbul Metaverse arsa fiyatları ne kadar oldu? Sorusuna yönelik olarak verilebilecek birçok yanıt bulunmaktadır. Çünkü alacağınız arsanın fiyatları konumlarına göre ve belirtmiş olduğumuz üzere platforma göre değişiklik göstermektedir. OVR platformunu baz alarak fiyat listesi oluşturacak olursak İstanbul Metaverse arsa fiyatları şu şekildedir;

 • İstiklal Caddesi - 12 OVR / 396 TL
 • Nişantaşı – 8 OVR / 264 TL
 • Boğaz Hattı – 10 OVR / 330 TL
 • Kadıköy – 4 OVR / 132 TL
 • Üsküdar  – 3 OVR / 99 TL

İstanbul Metaverse Arsa Fiyatlari

İstanbul Metaverse Arsa Fiyatları Artacak Mı?

İstanbul Metaverse arsa fiyatları geçmiş yıllara nazaran günümüzde daha pahalı bir hale gelmiştir. Metaverse sanal evreninin hayatımıza girmesi ile birlikte bu rakamda bir artış yaşanmasının beklenildiği ön görülmektedir. Ancak tam aksi durumda Metaverse sanal evrenine rağbet olmaması da bu arsaların fiyatlarının dibe vuracağını bizlere göstermektedir. Şimdilik sadece zamanın sanal evren üzerindeki etkisinin bizlere bu durumu açıklayacağını düşünmekteyiz.

İstanbul Metaverse Arsa Yorumları | Sanal Arsa Yorumları

İstanbul Metaverse arsa yorumları ile ilgili olarak birçok platformda çeşitli değerlendirmelerin yapıldığını görmekteyiz. İstanbul sanal arsa yorumları üzerinde genellikle Metaverse alınıp alınmayacağı, hangi bölgeden alınacağı ve arsa alanların yorumlarına ilişkin olarak araştırma yapılmaktadır. Sizlere başlıklar halinde merak edilenlerin detaylarını vermeye çalışacağız.

İstanbul Metaverse Arsa Hangi Yerden Alınır?

İstanbul Metaverse arsa nereden alınır? ya da başka bir deyişle Metaverse arsa hangi yerden alınır? Sorularının sıklıkla sorulduğunu görmekteyiz. Sanal evren üzerinden alınan arsaların aynı gerçek yaşantıda olduğu gibi işlek ve konumu güzel araziler üzerinden seçilmesi gerekmektedir. İstanbul Metaverse arsa alımı konusunda en işlek caddeleri ve alanları sizlerle paylaşalım.

 1. İstiklal Caddesi
 2. Bağdat Caddesi
 3. Nispetiye Caddesi
 4. Abdi İpekçi Caddesi
 5. Cevdet Paşa Caddesi
 6. Maçka Caddesi
 7. Divanyolu Caddesi
 8. Valikonağı Caddesi
 9. Nişantaşı
 10. Üsküdar
 11. Kadıköy
 12. Boğaz Hattı

İstanbul Metaverse Arazi Almak Mantıklı Mı?

İstanbul Metaverse arazi almak mantıklı mı? Sorusuna ilişkin olarak net bir cevap verebilmek mümkün değildir. Çünkü Metaverse kavramı henüz yeni yeni gelişme göstermeye başlanılmıştır. Ancak Metaverse sanal evreni üzerinde milyon dolarlık yatırımların yapıldığını görmekteyiz. Bundan dolayıdır ki, İstanbul ilinde 15 bin Metaverse arsa satıldı ve satılmaya da devam ediyor. Zaman bize bu sanal arsaların ne kadar gelişme göstereceği hakkında izlenimleri verecektir.

İstanbul Metaverse Arsa Yorumları Ne Diyor?

İstanbul Metaverse arsa yorumları üzerinde yapılan değerlendirmede birçok kişinin alım yaparak sonucunu beklediğini görmekteyiz. Adidas, Nike, Facebook ve Microsoft gibi birçok teknoloji devi şirket Metaverse kavramına yönelik olarak yatırımlarına devam etmekte. Çeşitli platformlar üzerinden yapılan yorumlara baktığımızda Metaverse sanal evreni üzerine birçok olumlu yorumun yapıldığını görmekteyiz. Ancak insanları gerçekten soyutlayarak sanal bir evrene yönlendirmenin de belirli tehlikeleri içerisinde barındırdığını söyleyebiliriz.

İstanbul Metaverse Arsa Geleceği | Sanal Arsa Geleceği

İstanbul Metaverse arsa geleceği üzerinde en büyük kaygı çeşitli platformlar tarafından arazi sunulmasıdır. Sandbox, Decentraland, OVR, Axie Infinity ve Next Earth bu platformun başında gelmektedir. Her platform sanal arazi satışı gerçekleştirmekte ancak bu sanal evrenin tek bir evrende toplanıp toplanmayacağı da muallâktadır. İşin iyi tarafı sanal evrenin bir tekelde toplanmaması olurken kötü tarafının ise dağınık bir sistemde ilerlemesidir. Çünkü aynı araziyi çeşitli platformlardan alabilmeniz mümkündür. Bunun için Metaverse alımında oldukça dikkatli ve temkinli adımlar atmalısınız.

İstanbul Metaverse Arsa Alınır Mı?

İstanbul Metaverse arsa alınır mı? Sorusuna yönelik olarak yukarıda biraz cevap vermeye çalıştık. İstanbul Metaverse arsa alarak geleceğe yönelik yatırım yapılmak istenildiğini bilmekteyiz. Ancak bu noktada arsa alacakların hangi platformu seçeceği ve nasıl bir yatırım yapacağına ilişkin net ve somut bir adım atması gerekmektedir. Metaverse kategorimizde platformlara ilişkin olarak detaylı bilgileri sizlere sunmuştuk.

İstanbul Metaverse Arsa Kiralama

İstanbul Metaverse arsa kiralama işlemi yeteri kadar işlek ve konumu güzel arsaların satışı bittikten sonra yapılması planlanan bir kazanç yöntemidir. Şimdiden birçok kişi işlek alanlar üzerinden arsa satın alarak beklemeye başladı. Zaman bize finansal risk taşıyan bu olayın geleceğini gösterecektir.

İstanbul Metaverse Arsa Satma

İstanbul Metaverse arsa satma işlemi de aynı kiralama işlemi gibi konumu güzel, ölçeği büyük ve işe yarar araziler üzerinde kazanç elde etmek için kullanılması düşünülen bir sistemdir. Büyük şirketlerin merkezi konumlarını alarak satış gerçekleştirmek isteyen birçok kişinin olduğu gibi, spor kompleksleri, siyasi parti merkezleri, valilik ve belediyeler gibi birçok alanında şimdiden alınarak satışa hazırlanmaya başlanıldığını söyleyebiliriz.

 

 

 

Etiketler
Yorumlar